Depilacja laserowa dla mężczyzn

Depilacja laserowa może być przeprowadzana zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. W ostatnim czasie depilacja mężczyzn zyskuje  an popularności, przede wszystkim ze względów higienicznych. W przypadku nadpotliwości czy nadmiernego owłosienia jest wręcz koniecznością. Do lamusa odeszło już przekonanie, że depilacja przeznaczona jest tylko o wyłącznie dla kobiet, a w przypadku panów jest czymś mało męskim.

Na depilację laserową decydują się głównie obdarzeni przez naturę bujnym owłosieniem. Zabieg tego typu skutecznie niszczy komórki mieszka włosowego, z których powstaje włos powodując zahamowanie jego wzrostu. W efekcie włosy stają się cieńsze i delikatniejsze, a w końcu w ogóle przestają się pojawiać. Depilacja laserowa cechuje się dużą skutecznością w przypadku mężczyzn. Wpływa przede wszystkim na to ciemna barwa włosów oraz ich grubość i sztywność. Zabieg jest znacznie mniej skuteczny w przypadku osób z jasnymi włosami. Laser jest bowiem pochłaniany przez ciemniejsze miejsca na skórze, którymi powinny być właśnie włosy. Jasne niestety wiązki lasera nie pochłaniają.

W przypadku grubych i sztywnych mieszków włosowych depilacja laserowa bywa jednak bolesna. Najbardziej wrażliwe miejsca to pachy, gdzie skóra jest wyjątkowo delikatna i cienka. Jest to także zabieg także wciąż dość drogi, zwłaszcza, że należy zwykle wykonać kilka seansów na jednej partii ciała (zwykle 3-5). Istnieje także kilka przeciwwskazań do jej wykonywania. Skóra przed zabiegiem nie może być przez przynajmniej miesiąc opalana, zarówno na słońcu, jak i w solarium. Słońce to największy wróg depilacji laserowej. Zabiegu nie powinno się także wykonywać u osób zażywających leki uwrażliwiające na słońce oraz u chorych na przykład na epilepsję.

 

Warto pamiętać także o konsultacji lekarskiej, najlepiej z dermatologiem. W gabinetach kosmetycznych zwykle stosuje się nie lasery, a lampy. Są one od nich znacznie mniej skuteczne, a ponadto wywoływać mogą groźne poparzenia. Dobrze jest o tym wiedzieć przed podjęciem decyzji o depilacji.