Depilacja laserowa

Nikt nie lubi nadmiernego owłosienia. Walczą z nim kobiety, ale coraz częściej także męska płeć sięga po golarki. Niestety wszelkie metody pozbycia się zbędnych włosów wymagają ciągłego powtarzania, co niekiedy jest bardzo męczące i uciążliwe. Istnieje jednak jedna metoda, która pozwala zredukować ten problem raz na zawsze, a mowa o depilacji laserowej.

Depilacja laserowa jest obecnie bardzo popularna i powszechnie stosowana w gabinetach kosmetycznych i salonach medycyny estetycznej. Technika ta polega na usuwaniu niechcianych partii owłosienia za pomocą wiązki lasera. Cebulka włosa wraz z korzeniem zostaje zniszczona dzięki promieniowi, który przedostaje się pod skórę. Sąsiadujące tkanki nie ulegają zniszczeniu, gdyż ten sposób depilacji wykonywany jest jedynie powierzchownie.

Nie istnieje zatem żadne ryzyko, w związku z czym depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna i bezinwazyjna. Barwnik włosa (melanina) pochłania energię jaką wytwarza laser. Energia ta przemienia się następnie w energię termiczną, co z kolei niszczy skutecznie cebulkę włosa. Przy wykonywaniu takiego zabiegu należy odpowiednio wybrać moc i czas trwania impulsu. Tylko w taki sposób uzyskamy zadowalające efekty, które będą jednocześnie długotrwałe. Rezultaty zależne są także od rodzaju skóry i włosów. Dlatego każdy pacjent, zanim zostanie poddany zabiegowi, musi najpierw odbyć konsultację ze specjalistą.

Depilację laserową wykonuje się dla dolnych i górnych części ciała. W zależności od potrzeb można tej technologii poddać brodę, wąsik, pachy, brzuch, okolice bikini, plecy, nogi oraz ramiona. Dostępne są także urządzenia, które umożliwiają przeprowadzenie tego typu zabiegu we własnym domu. Zanim jednak przystąpimy do depilacji, niezależnie czy w profesjonalnym salonie, czy w zaciszu własnej łazienki, należy pamiętać, iż skóra nie może być wówczas opalona ani sucha lub podrażniona. Po wykonaniu zabiegu skóra jest zazwyczaj zaczerwieniona. Jest to zjawisko naturalne i zazwyczaj znika po paru godzinach.