Depilacja pach laserem

Zabiegi medycyny estetycznej to nie tylko poprawa wyglądu ale również poprawa komfortu życia, bądź funkcjonowania w społeczeństwie. Przyjęło się, że medycyna estetyczna jest porównywana i kojarzona z zabiegami chirurgii plastycznej. Są to jednak dwie zupełnie różne kwestie.

Medycyna estetyczna nie jest tak inwazyjna, nie zmienia całkowicie ciała człowieka, a jedynie pozwala na redukcję widocznych mankamentów. Z tego powodu z zabiegów medycyny estetycznej korzystają nawet bardzo młodzi ludzie, którzy z jakiegoś wyraźnego powodu nie są zadowoleni ze swojego wyglądu, na tyle że nie mogą przez to w sposób naturalny funkcjonować w społeczeństwie. Chcą to zmienić i udają się na konsultacje do profesjonalistów pracujących w gabinetach medycyny estetycznej. Częstym problemem jest nadmierna potliwość i związany z tym nieprzyjemny zapach, który bardzo krępuje. Nie wynika to z zaniedbania, ale z fizjologii danego człowieka. Wtedy należy przede wszystkim skupić się na usunięciu owłosienia z pach. Depilacja pach laserem jest najskuteczniejszą metodą.

Od typu lasera zależy oczywiście jakość takiego zabiegu, natomiast wszystkie tego typu urządzenia w Polsce cechują się dobrą opinią. Sam zabieg nie trwa długo. Podczas niego może być odczuwalny lekki ból, który sprawia wrażenie bardziej niekomfortowego. Depilacja pach laserem jest bezpośrednio poprzedzona smarowaniem specjalnym znieczulającym żelem, który dodatkowo działa w regenerujący sposób na wrażliwą skórę. Po aplikacji takiego preparatu pachy są poddawane serii strzałów z lasera. Najczęściej nie ma żadnych skutków ubocznych zabiegu, skóra może być lekko zaczerwieniona, ale nie powinno to utrzymywać się długi czas.

Okolica pach nie powinna boleć, w przeciwnym razie należy koniecznie poinformować o tym osobę przeprowadzającą zabieg. Czasami wymagane jest powtórzenie całego procesu, aby utrwalić zabieg i sprawdzić końcowe rezultaty. Najwcześniej jednak wystarczy jedna wizyta w gabinecie i owłosienie jest całkowicie usunięte. Dzięki temu gruczoły potowe są osłabione i przynosi to efekty w postaci zahamowania pocenia.