Depilacja wąsika laserem

Depilacja wąsika laserem to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba kobiet borykających się z problemem nadmiernego owłosienia na twarzy. Energia lasera działa w bezpośredni sposób na barwnik włosa. Na skutek tego w mieszku włosowym dochodzi do reakcji termicznej, a tym samy trwałego zniszczenia włosów wraz z ich cebulkami.

Do zabiegu depilacji laserowej najlepiej nadają się włosy dłuższe, bywa on natomiast nieskuteczny w przypadku włosów rudych, jasnych oraz siwych. Seans trzeba powtórzyć od 3-8 razy w odstępach 4-6 tygodniowych. Jedna z najnowszych metod depilacji laserowej to IPL (z ang. Intense Pulse Light). Oznacza ona wykorzystanie do usuwania włosów nielaserowego, pulsacyjnego światła lasera. Ma dużo zalet, przede wszystkim pozwala na jednorazowe usunięcie włosów z dużej powierzchni ciała. Włosy niszczone są przez głowicę emitującą impulsy świetlne, którą przesuwa się po skórze nasmarowanej wcześniej specjalnym żelem. Światło to dociera aż do mieszków włosowych powodując ich rozgrzanie, a następnie usunięcie. Zabieg ten oczywiście wymaga kilkukrotnego powtórzenia w odstępie kilku tygodni.

Zabieg depilacji wąsika laserem skierowany jest przede wszystkim do kobiet w średnim wieku, w których przypadku często występuje zbędny meszek nad wargami czy na brodzie. Ponadto na zabieg mogą zgłosić się wszystkie osoby, które nie są zadowolone z rozmiarów owłosienia na swojej twarzy. Problem ten dotyczy kobiet w różnym wieku, które na skutek choroby lub kuracji hormonalnej mają rozregulowaną gospodarkę hormonami. Laserowa depilacja to także najlepszy sposób na przeciwdziałanie chorobie jaką jest hirsutyzm, a więc przypadłość wiążąca się z nadmiernym owłosieniem występującym u kobiet.

Depilacja laserowa to zabieg mało inwazyjny i bardzo bezpieczny. Jest również mniej bolesny niż na przykład depilacja woskiem. Na jego korzyść przemawia także wysoka skuteczność działania. Już po kilku wizytach problem włosów na twarzy zostaje bowiem w zasadzie raz na zawsze rozwiązany.