Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to technika wykorzystywana powszechnie dopiero od 10 lat. Jest ona o wiele szybsza od depilacji elektrycznej, a ponadto także skuteczniejsza i dająca dłuższe efekty. Laser emituje wiązkę światła, która jest pochłaniania przez ciemniejsze punkty na skórze, a więc włosy. W wyniku tego zniszczeniu ulegają włosy wraz z ich cebulkami. Depilacja jako metoda polecana jest przede wszystkim osobom o jasnej karnacji i ciemnych włosach. W przypadku zabiegu na skórze ciemniejszej istnieje bowiem ryzyko depigmentacji.

Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie włosy rosną w jednakowym tempie. Dlatego też, aby depilacja laserowa dała zadowalające efekty konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów. W przypadku okolic bikini, nóg czy pach należy przeprowadzić zwykle 3-5 sensów. Rezultaty depilacji laserowej są bardzo dobre, ale mimo to włosy z czasem odrastają, choć w znacznie mniejszej liczbie niż dotąd. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie tzw. zabiegu przypominającego raz na rok.

Depilacja laserowa to zabieg mało inwazyjny i w zasadzie bezbolesny. Najbardziej nieprzyjemna jest depilacja górnej wargi, gdyż jest to miejsce szczególnie wrażliwe na ból i delikatne. Podobnie jest z pachami oraz okolicą bikini. W tych miejscach gęstość włosków jest bowiem dość duża. Zabieg jest bardziej bolesny także w okolicach miesiączki, kiedy skóra jest znacznie bardziej wrażliwa.

Depilacji laserowej nie powinno się wykonywać na skórze opalonej, zarówno poprzez promieniowanie słoneczne, jak i wizyty na solarium. Zabieg nie jest też zalecany osobom zażywającym leki uwrażliwiające na promieniowanie UV, a także tym cierpiącym na choroby nowotworowe. Zabieg IPL nie jest przeznaczony też dla kobiet w ciąży oraz chorych na epilepsję. Zabieg tego typu najlepiej jest wykonać pod okiem dermatologa. W przypadku gabinetów kosmetycznych wykorzystywane są nie lasery, a lampy. Rezultaty w tym przypadku są znacznie gorsze, gdyż lampa nie zapobiega odrastaniu włosków, a poza tym może dojść do poparzenia.