Laserowa depilacja twarzy

Bardzo popularne w Polsce są ostatnimi czasy zabiegi medycyny estetycznej i zabiegi kosmetyczne. Kobiety chcą dbać o swój wygląd, chociaż w jakimś małym stopniu zbliżając się do swoich ideałów z kolorowych magazynów. Mężczyźni często wymagają od nich nienagannego wyglądu. Sami też często korzystają z tego typu pielęgnacji. Popularne są nie tylko mikrodermabrazja, kawitacja, masaże redukujące nadmierne kilogramy na ciele, kwasy, ale także standardowa depilacja.

Stref, które powinny pozostawać bez owłosienia jest na ciele bardzo dużo. Ostatnio rekordy popularności bije laserowa depilacja twarzy. Poza nogami i pachami to chyba trzeci obszar, który musi zostać u kobiety pozbawiony włosów. Wiele z nich skarży się na wąsik, który zwiększa swoją objętość wraz z upływem lat. Na początku nie jest on bardzo obfity, potem jego kolor i wielkość się zmieniają. Jest to sprawa bardzo wstydliwa, dlatego istnieje wiele metod na pozbycie się go. Są plastry, które boleśnie usuwają owłosienie, wyrywając je. Istnieją także kremy, które tym razem bezboleśnie pomagają pozbyć się wąsika. Oczywiście ich skuteczność jest rożna.

Najbardziej polecaną przez specjalistów metodą jest depilacja twarzy laserem. Usuwa każdy włos i to bez śladu. Jej efekty są długotrwałe, a koszt w porównywaniu do jakości praktycznie niezauważalny. Pacjent przed zabiegiem nie może się opalać, ani na depilowaną okolicę nie nakładać żadnych perfumowanych kosmetyków. Należy wstrzymać się od użycia kremu albo fluidu. Nie wystarczy ich późniejsze zmycie, bowiem osadzają się wgłąb skóry i efekt całego zabiegu może być niezadowalający.

Laserowa depilacja twarzy daje najlepsze efekty, jeżeli jest powtórzona w krótkim czasie. Drugi zabieg najlepiej wykonać około tydzień po pierwszym. Ważne jest, aby wykorzystać do niej takie sam laser. Nie powinno się po depilacji za dużo spocić ani opalać się przez przynajmniej dobę. Żadna inna czynność nie jest zabroniona. Laserowa depilacja twarzy to także wyrywanie na stałe kilku włosków brwi lub usuwanie włosów na całej twarzy.